"Pošli to ďalej" žije ďalej!

Autor: Viliam Masaryk | 23.4.2017 o 12:21 | Karma článku: 4,65 | Prečítané:  344x

Myšlienka z filmu "Pošli to ďalej" žije! Myšlienka, že niekomu pomôžete, on ako poďakovanie pomôže niekomu ďalšiemu a svet sa stane o trochu lepší. Pridáte sa?

 

28. apríla je medzinárodný deň dobrých skutkov motivovaný filmom "Pošli to ďalej". Cieľom je inšpirovať ľudí po celom svete k viac než 10 miliónom dobrých skutkov oplatených niekomu ďalšiemu a spustiť tak najväčšiu svetovú vlnu dobroty. Zapojilo sa už viac než 80 krajín a veľa miest. 

Myšlienka "pošli to ďalej" vznikla na základe zfilmovanéj rovnakomennej novely. V tej daj učiteľ deťom za úlohu vymyslieť spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu. Jeden z návrhov bolo, urobiť dobrý skutok pre cudzieho človeka. Ako vďaku urobí tento človek dobrý skutok niekomu ďalšiemu (lepšie: ďalším trom ľuďom). Tak sa šíri vlna dobrých skutkov svetom.

Téma tohtoročného dňa je #stand4kindness alebo šírim láskavosť, heslo, ktoré má všetkých ľudí inšpirovať ku zmene a  pomocť niekomu v núdzi.

Prekázanie láskavosti je možno to, čo dnes  svet potrebuje.

Kto sa už zapojil? 

- princ William a jeho manželka Kate Middleton, ktorí myšlienku "pošli to ďalej" šírili u príležitosti svojej svadby, kedy ako svadobný dar žiadali darovať niečo niekomu inému​

- 10 tisíc školákov v Amerike

- svetové firmy ako Johnson § Johnson

- vy?

Ako je možné sa zapojiť? Každý skutok, malý i veľký sa počíta! Nezabudnite povedať danej osobe, že vďaku za váš dobrý skutok má pomôcť niekomu ďalšiemu a tak šíriť túto reťaz. 

Viac informácií a inšpirácií nájdete aj na celosvetovej stránke https://www.facebook.com/payitforwardinternational

ďakujem za pripojenie sa, spolu pre dobré skutky!

film pošli to ďalej: http://www.csfd.cz/film/5719-posli-to-dal/prehled/  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Prečo sa na verdikt v nástenkovom tendri čakalo desať rokov?

Prípad stále nie je na konci. Odvolanie exministrov bude riešiť Najvyšší súd, ktorý naťahuje aj kauzu tunelovania nebankovky, za ktorou je Jozef Majský.


Už ste čítali?