"Pošli to ďalej" žije ďalej!

Autor: Viliam Masaryk | 23.4.2017 o 12:21 | Karma článku: 3,90 | Prečítané:  323x

Myšlienka z filmu "Pošli to ďalej" žije! Myšlienka, že niekomu pomôžete, on ako poďakovanie pomôže niekomu ďalšiemu a svet sa stane o trochu lepší. Pridáte sa?

 

28. apríla je medzinárodný deň dobrých skutkov motivovaný filmom "Pošli to ďalej". Cieľom je inšpirovať ľudí po celom svete k viac než 10 miliónom dobrých skutkov oplatených niekomu ďalšiemu a spustiť tak najväčšiu svetovú vlnu dobroty. Zapojilo sa už viac než 80 krajín a veľa miest. 

Myšlienka "pošli to ďalej" vznikla na základe zfilmovanéj rovnakomennej novely. V tej daj učiteľ deťom za úlohu vymyslieť spôsob, ako zmeniť svet k lepšiemu. Jeden z návrhov bolo, urobiť dobrý skutok pre cudzieho človeka. Ako vďaku urobí tento človek dobrý skutok niekomu ďalšiemu (lepšie: ďalším trom ľuďom). Tak sa šíri vlna dobrých skutkov svetom.

Téma tohtoročného dňa je #stand4kindness alebo šírim láskavosť, heslo, ktoré má všetkých ľudí inšpirovať ku zmene a  pomocť niekomu v núdzi.

Prekázanie láskavosti je možno to, čo dnes  svet potrebuje.

Kto sa už zapojil? 

- princ William a jeho manželka Kate Middleton, ktorí myšlienku "pošli to ďalej" šírili u príležitosti svojej svadby, kedy ako svadobný dar žiadali darovať niečo niekomu inému​

- 10 tisíc školákov v Amerike

- svetové firmy ako Johnson § Johnson

- vy?

Ako je možné sa zapojiť? Každý skutok, malý i veľký sa počíta! Nezabudnite povedať danej osobe, že vďaku za váš dobrý skutok má pomôcť niekomu ďalšiemu a tak šíriť túto reťaz. 

Viac informácií a inšpirácií nájdete aj na celosvetovej stránke https://www.facebook.com/payitforwardinternational

ďakujem za pripojenie sa, spolu pre dobré skutky!

film pošli to ďalej: http://www.csfd.cz/film/5719-posli-to-dal/prehled/  

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Milióny na štadióny míňajú svoj cieľ

V Košiciach má v roku 2019 vďaka štátnej dotácii stáť nový futbalový štadión. Klub však skrachoval, a je otázne, kto na ňom bude hrať.


Už ste čítali?