Homeopati doporučujú: kačacia pečeň a srdce proti chrípke

Autor: Viliam Masaryk | 25.10.2016 o 0:00 | (upravené 25.10.2016 o 15:42) Karma článku: 3,62 | Prečítané:  463x

Máte chrípku a chcete sa uzdraviť. A teraz si predstavte, že vám lekár predpíše nasledujúci recept: Zober pečeň a srdce z kačky a vyrob si z nich extrakt. Trikrát denne užívaj. Za 7 dní ti bude lepšie. 

Extrakt vyrobíš následne: dáš orgány do vody (alkoholu) a touto zmesou buchneš 10x o koženú podložku. Následne roztok zriediš v pomere 1 diel k celému vesmíru (pre zjednodušenie si predstavme: jedna kvapka, dať ju do oceánu a potom z oceánu opať jednu kvapku nabrať). Aby to celé vyzeralo lepšie, nakvapkáš to na obyčajný kuchynský cukor.  Trikrát denne užívaš. Cena kúpeného prípravku na týždeň? 20 euro. Účinnosť? Nikto ju nepreukázal. 

Človek navrhne, že radšej si za 1 euro dá kačaciu pečeň k večeri. Lekár mu to však zamietne a povie: dokiaľ ju nekonečne nezriedite, až v roztoku nezostane z tej pečene vobec nič, účinok sa nedostaví. 

Vysmejete sa mu, alebo kúpite? 

Možno sa budete čudovať, ale ľudia kupujú a vo veľkom. Ide o najpredávanejší homeopatický liek proti príznakom chrípky. 

Kto sa smeje je lekár, lekárnik a výrobca lieku. Jeden gram cukru s nulovou prímesou pečene a srdca kačky predávajú za 20 euro. Keď to prepočítame, predávajú jeden kilogram cukru za 2000 euro. Úprimne, poznáte lepší sposob, ako si zarobiť peniaze?

Pomáhajú vobec tieto cukrové guličky s kačacou pečeňou?

Odpoveď je jednoduchá: za celých 100 rokov sa účinnosť nepodarilo prekázať. A všetci sa nakoniec vyliečili i bez cukrových guličiek. Za 7 dní. Tak ako s guličkami cukru. 

Pýtate sa, ako je možné, že vám lekár či lekárnik niečo také doporučí?

Pod vplyvom reklamy a v túžbe užívať liek bez vedľajších účinkov bohužial doporučujú pochybné produkty. Tejto rozprávke o liečivej sile obyčajného cukru v podobe guličiek bez jedinej molekuly účinnej látky bohužiaľ uverili. 

Kto to celé vymyslel?

S touto myšlienkou prišiel istý pán Roy. Behom prvej svetovej vojny v mikroskope v lazarete vypozoroval, že sekrét vylúčený ľudmi s chrípkou obsahuje akési sa hýbajúce potvorky. Myslel si, že sa jedná o zárodky chrípky. Podobné potvorky vraj našiel i v pečeni kačky. Asi tušíte, že v pečeni kačky žiadne potvorky nie sú a navyše, chrípka v obyčajnom mikroskope vidieť nie je.  V časoch prvej svetovej vojny, v dobe, kedy svet nepoznal ani len jediné antibiotikum, ľudia netušili, že existujú vírusy sa chytali každého stebla. Tak ako aj dnes...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Na Havaji sa prebudila sopka, ľudí vyháňa z domovov

Chrlí skaly s veľkosťou mikrovlniek.

komentár petra tkačenka

So žralokmi z SNS sa koalície nerobia

Žralok hryzie rýchlo, nemilosrdne a efektívne – preto tu stále je.


Už ste čítali?