Homeopatia- otázky...kto dá odpovede?

Autor: Viliam Masaryk | 15.7.2010 o 14:47 | (upravené 16.7.2010 o 22:57) Karma článku: 5,15 | Prečítané:  745x

pri štúdiu základnej literatúry mi vzniklo mnoho otázok, s ktorými by som sa s vami chcel podeliť a ktoré by mohli pomôcť utvoriť si názor na princíp tejto metódy

Ak aj uznáme, že základná myšlienka homeopatie ("liečba rovnakým") je účinná, podme sa pozrieť, prečo samotné lieky možno považovať za vyslovene podivínske

Problém riedenia

Homeopatické lieky sú vyrobené z rôznych prírodných produktov, napr. soli. Táto soľ sa nariedi a do nariedenej časti sa prenesie akási vibrácia, energia (budem používať slovo vibrácia). Mám však niekoľko téz, prečo tento proces odporuje rozumu:

-v samotnej bylinke, či štipke soli je miliardy-miliard krát miliardu koncentrovanejšie všetko, okrem jednej jedinej veci- tej vibrácie. Tá sa totiž zmnožuje riedením...Tu vyvstáva prvá otázka- prečo resp. ako je to možné, že zrovna táto vibrácia je jedinou látkou na svete, ktorá sa zmnožuje riedením? (homeopati tvrdia, že vyššie potencie=riedenie=intenzívnejší účinok)

--tým zároveň tvrdia- že z jediného zrnka soli dokážete namnožiť túto vibráciu len intenzívnym trepaním roztoku pre tisíce ľudí (konkrétny liek s látkou Natrium Chloratum=kuchynská soľ)

-môžem použiť akúkoľvek soľ? resp. akou úpravou musí prejsť kuchynská soľ, aby som si z nej doma mohol vyrobiť riedením homeopatikum? (je v nej zachovaná energia, ak ju pre riedením ožiarim, zohrejem,...?)

-riedenie a potencovanie prebieha "búchaním skúmavky s liekom o niečo". prečo by nestačilo len skúmavku poriadne zamiešať?

-sú tie vibrácie hmotnej povahy? mechanické vibrácie molekúl? alebo je to tajomná energia, ktorú nedokážeme popísať?

-ak sú to mechanické vibrácie- prečo sa stratia pri ožiarení elektomagnetickým žiarením?

-ak je to tajomná energia, ktorá je mimo naše prístroje- prečo by na ňu malo posobiť takmer všetky spektrá elektromagnetického žiarenia, ktoré má každé celkom iné vlastnosti?  (svetlo, rengén, mikrovlnka, mobil, televízia)? (lieky musia byť uskladnené mimo týchto vecí)

-prečo je vibrácia zrušená kovovým predmetom?

Užívanie

-ak si dám 1-10-20 bobuliek prípravku...dávam si buď 1-10 alebo až 20 násobne viac lieku! skúste si dať namiesto jednej až dvadsať tabletiek penicilínu či niečoho iného...u tejto vibrácie nie je potrebné nastavit správnu hladinu ale pôsobí pri celkom rozličných množstvách?

-liek 12C alebo 14C neobsahuje už žiadnu molekulu origálneho liečiva. cez to všetko sa homeopat rozhoduje, či dá 12C alebo ešte vyššie riedenie. ako je ovlivnená vibrácia pri ešte ďalšom riedení? a ako pôsobí na človeka liek 12C§16C ktorý je miliónkrát zriedenejší (miliónkrát silnejší?) ( pri tomto pomere je uvažovanie o množstve toboliek zbytočné. lebo ak sa rozhoduje, či sa dá liek o sile 1 alebo o sile 1000000, je už teoreticky jedno, či zje vibráciu o sile 1 alebo 2, keď je ťažko sa rozhodnúť, či dať silu 1 alebo niekoľkonásobne silnejšiu...(miliónkrát zriedenejší liek)

-ako je možné, že pôsobí v celom tele-keď na prenos vibrácie pri riedení do inej časti tekutiny je potrebné intenzívne trepanie a v tele liek akorát pár sekúnd mám v ústach?

-prečo pôsobí cez sliznicu v dutine ústnej a nie žalúdočnú? (ak ho ovplivňuje kyselina-ako je to možné?, navyše, hneď po prehltnutí v žalúdku ešte nie je alebo sa dá jej tvorba blokovať)

-po naliatí homeopatického lieku do skleneného pohára-tento preberá tie vibrácie a mal by sa vyhodiť (autor knihy o homeopatii p. Holub). preberá tieto vibrácie aj piesok, ak ho nasypem do pohára? (mal by, lebo piesok je rovnaký materiál ako pohár).

-opať otázka-ako je možné, že sklo nasaje tú vibráciu i bez intenzívneho trepania a pri potenciácii roztok nie?

 

ďakujem za odpovede,

MUDr. V.M.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Na Havaji sa prebudila sopka, ľudí vyháňa z domovov

Chrlí skaly s veľkosťou mikrovlniek.

komentár petra tkačenka

So žralokmi z SNS sa koalície nerobia

Žralok hryzie rýchlo, nemilosrdne a efektívne – preto tu stále je.


Už ste čítali?