Má právo odmietnuť úradník oddať dvoch rovnakého pohlavia?

Autor: Viliam Masaryk | 23.5.2010 o 9:39 | (upravené 23.5.2010 o 22:33) Karma článku: 4,58 | Prečítané:  915x

Ešte tento zákon nemáme, ale pán Palko hrozí "tyraniou homosexuálov"...nemá však pravdu

Pán politik Palko vo svojom blogu dáva príklad Britániu, kedy súdnou cestou dostali príkaz úradníci, že musia oddať dvoch rovnakého pohlavia... súdili sa kresťania, že je to proti ich svedomiu... ale nie je to len diskriminácia?

dám najprv dva príklady. Skúste si odpovedať:

-úradník na úrade rozdáva byty...bytov je prebytok(táto situácia nie je síce v SR, ale Nemci majú prebytok a teda príklad nie je celkom nereálny) a tak  môže vyhovieť každej žiaosti. Príde tam homosexuál a dáva úradníkovi najavo, že sa tam chce oficiálne nasťahovať aj s priateľom. Všetky podmienky pre udelenie bytu splnili. -má právo úradník povedať, že je to proti jeho svedomiu a byt im nedať (resp. to rozhodnutie dať kolegovi?)

 

-už raz v kostole oddaný a následne rozvedený človek prichádza na úrad, že chce mať svadbu s niekým iným. -má právo úradník pre výhrady svedomia odmietnuť ich oddať?

 

-na ten istý úrad príde pár rovnakého pohlavia a chce uzavrieť registrované partnerstvo. - môže rozhodnúť úradník pre výhradu svedomia inak ako v ostatných prípadoch? (to je dôležité:či môže rozhodnúť INAK ako v predchádzajúcom prípade!)

 

Bohužiaľ, nemôžem počuť váš názor. Odpoveď je: na všetky otázky musíte odpovedať rovnako. ak ste žiadosť zamietli len niekrorým a nie všetkým tu uvedeným príkladom-niekoho ste diskriminovali. Nebolo to rozhodnutie podľa svedomia, ale diskriminácia, lebo podľa rovnakého kritéria rozhodujete podľa svojich sympatií u rôznych inak. A to úradník nesmie.

Vychádzam  z postoja kresťanov: spoločný život dvoch homosexuálov je hriešny.

Z toho vzniká otázka:prečo  úradník musí oddať dvoch rovnakého pohlavia hoci nechce v prípade, že nemá výhrady svedomia voči už rozvedenej osobe?

-Kresťania sa vyhovárajú na ťažký hriech, ktorý oni budú páchať. Treba si však uvedomiť, že ten pácha aj človek, ktorý sa raz rozviedol v kostole a berie si niekoho iného. Ten doživotne pácha hriech cudzoložstva, ktorý sa kedysi trestal na boží príkaz smrťou!

Ak  taký hriech mu nevadí a takové manželstvo uzavrie, musí uzavrieť aj "manželstvo" u rovnakého pohlavia. Inak sa dopúšťa diskriminácie, lebo nerozhoduje sa podľa vzniku ťažkého hriechu ako sa deklaruje, ale len podľa svojej antipatie voči homosexuálom= diskriminácia, ktorá je priamo ústavou(!)zakázaná.

Ak je však proti jeho svedomiu aj uzatvoriť druhé manželstvo už raz rozvedeného človeka (lebo následné manželstvo je hriešne), má právo pre hriešnosť odmietnuť aj oddať dvoch homosexuálov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odchádzajúci generál Macko: Gajdoša zomlela SNS, rezort neriadi on

Je chybou, že ministerstvo obrany odmieta verejnú diskusiu. Tá vnútorná prebieha tiež len formálne, poukazuje dlhoročný dôstojník.

DOBRÉ RÁNO

Dobré ráno: Na Havaji sa prebudila sopka, ľudí vyháňa z domovov

Chrlí skaly s veľkosťou mikrovlniek.

komentár petra tkačenka

So žralokmi z SNS sa koalície nerobia

Žralok hryzie rýchlo, nemilosrdne a efektívne – preto tu stále je.


Už ste čítali?